כלכלה ומשפט – בצ'כיה ובסלובקיה

באפשרותכם לפנות אלינו בדוא"ל לרכישת מאמר, מחקר או חוות דעת או שירותי הערכת מצב משפטי בסוגיה הנוגעת בענייני משפט וכלכלה בצ'כיה או סלובקיה.

בספריה המשפטית שלנו מעבדים ומנתחים הוראות החוק והפסיקה ונעזרים במחקרים אקדמיים שבדיני הבנקאות ובדיני חברות בצ'כיה ובאירופה ואשר בהם הנגיעות בענייני כלכלה ומשפט.

במעבדה שלנו מתמקדים בסוגיית הלבנת ההון, כביסת כספים והאחריות הפלילית בניהול הפיננסי, מסחר והשקעות בחברות.

מאמר: האחריות הפלילית המוטלת על החברות לאיסור הלבנת הון – Money Laundering

מילות מפתח במאמר: העונשין והמשפט הצ'כי – האחריות הפלילית – עבירות הלבנת הון – כביסת כספים

המאמר עוסק בעיקר באחריות הישויות המשפטיות בעבירות לגליזציה ההכנסות הכספיות מפשעים לפי סעיף 216 של החוק העונשין הצ'כי ולגליזציה של מחזור כספים מרשלנות לפי § 217 לחוק זה, כלומר אחריות פלילית המוטלת על הישויות המשפטיות בעבירות פליליות ספציפיות.

המאמר מתבסס על מאמרים ומחקרים אקדמיים העוסקים במפורש בסוגיות הקונספטואליות של האחריות הפלילית בחברות ומתמקד בעיקר בהן בהיקשר לעבירות מסוימות.

לפעילות אלו המחוקקים בצ'כיה וגם בסלובקיה הגדירו להן המונח הפשוט "כביסת כספים" אשר אני רואה בזה את ההגדרה הנכונה ביותר מההגדרות "מחזור" או "הלבנה" המאפיינת בדוקטרינה. וכי על ידי פעילות זו, מחזור הכספים של הפעילות הפלילית נשללת בהן ה"פיקדון" ו "העצירה", ויהיה אפשר לזהות בהן את עבירות המקור.

מאמר: ההתחייבויות הבין-לאומיות של מדינת צ'כיה לגילוי האחריות הפלילית בחברות

מילות מפתח במאמר: הישות המשפטית – האחריות הפלילית של ישויות משפטיות, הסכמים בין-לאומיים, התחייבויות בין-לאומיות – האיחוד האירופי – מועצת אירופה – פשע מאורגן – טרור

מאמר: קונספציית האחריות הפלילית של החברות

מילות מפתח במאמר: מילות מפתח: אחריות פלילית תאגידית – אחריות פלילית נכונה – אחריות פלילית זמנית בלתי תלויה של הפרט והתאגיד. האשמת התאגיד באחריות פלילית

מאמר: האחריות הפלילית של החברות בכביסת הכספים

מילות המפתח במאמר: הלבנת הון – כביסת כספים – הכחשה עצמית – עקרון princip nemo tenetur se ipsum accusare – nemo tenetur se detegere – ne bis in idem – זכות השתיקה – עקרון הסיכון הכפול